| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste pareri sincere, chiar mi-as dori sa primesc niste pareri/sfaturi bune ca sa le pot urma intr-un anumit procentaj. Tocmai ce am terminat liceul si am dat ~evident~ BAC-ul. Am stiut ca nu sunt suficient de pregatita incat sa-l promovez, dar totusi l-am dat. Am picat la matematica si biologie, cu niste note rusinos de mici (2, 50 la matematica & 3 la biologie). Multe rude imi spun sa dau din nou in toamna, dar ele nu inteleg ca mi-e imposibil sa recuperez toate chestiile pe care nu le inteleg la matematica incat sa iau un 6, chiar daca as face meditatii (la mate), mai e doar o luna...

Răspuns Câştigător
| Irinoasa a răspuns:

Eu la biologie am cumpărat culegerea Bacalaureat de nota 10. Costa 25 de lei. Pe mine m-a ajutat foarte mult. N-am facut meditatie la bio si am luat 8.60. Contine 80 de pagini teorie, 45 de teste cu raspunsuri +cateva teste care s-au dat in anii trecuti.
Intr-o luna poate daca esti super super motivata ai reusi sa recapitulezi si sa inveti pentru o nota de trecere. Ai putea sa iti gasesti ceva de lucru anul asta si sa dai vara urmatoare bacul.
La mate si eu am avut nevoie de cineva sa-mi explice cum se fac unele exercitii.

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Matematica de liceu este foarte grea, nu vei reusi fara meditatii deci bine e sa te apuci de acum chiar daca nu iei in sesiunea din toamna asta.
Cat despre biologie, fa cum ti-a zis user-ul Irinoasa, cumpara culegerea cu testele care se dau la acea proba si ' mananc-o ' pana stii toate problemele. Aici ar trebui sa fie usor, daca e ca la testul pentru permis auto si se dau doar strict testele din acea culegere, in mod normal nu ar trebui sa ai nevoie de meditatii.