| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,

Vreau sa dau BAC-ul si sa il iau.
Am terminat liceul in 2013 si nu am dat BAC-ul, in schimb, m-am dus la munca si am zis ca il tot dau, dar am lenevit-o.
Am gasit intre timp ce as vrea sa fac in viata (profesor de filosofie), dar tot trebuie sa dau Bacalaureatul la Romana, Biologie si Matematica.
Problema e ca nu stiu ce sa invat si de unde sa incep. Mai am cateva caiete din liceu, dar ma gandeam serios la meditatii. Stiti vreun meditator bun sau vreo platforma care sa ma ajute sa recuperez informatia din urma, astfel incat sa iau cu succes probele de la Bacalaureat?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In fiecare oraş din fiecare judeţ este cel puţin un meditator excelent care şi s-ar potrivi. Doar să aloci o grămadă de timp şi bani, in rest, baftă

| Ineys a răspuns:

Ce ai muncit pana acum? De ce vrei neaparat profesor? Invatamantul e... sa nu zic cum. Mai ales fara experienta probabil vei castiga mai putin decat acum. Plus ca iti trebuie si o pregatire speciala focusata pe predat. Degeaba stii materia daca nu stii cum sa o predai si cum sa te intelegi cu copiii. Mai ales la liceu e dezastru. E bataie de joc, o sa iti manance zilele. laughing

| SuperCoolDude a răspuns (pentru Ineys):

Am muncit in call center, in magazine etc. Dar vreau sa merg la facultate. Simt ca pot mai mult. Doar ca nu stiu de unde sa incep cu bacul asta. Mai sunt si 3 probe.

| Ineys a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Cea mai buna metoda este sa intri in contact cu proaspeti absolventi de liceu si sa le ceri caietele/manualele. Asta ar fi un prim pas important deoarece ai materia predata de profesori exact cum trebuie pentru BAC.

| GoldandSilver a răspuns:

Cumpara materiale, exista cursuri pe net, cauta profesori, fosti absolventi care sa te ajuta si cu siguranta te vei descurca! Multa bafta!