| AnaMaariaa1996 a întrebat:

Anul acesta am dat bacalaureatul. Am dat la romana, mate si geografie. Am invatat foarte mult pentru acest examen am facut si meditatii la romana si mate dar imi e foarte frica sa nu pic. Am o stare urata imi e frica de ziua de marti 7 iulie cand se vor afisa rezultatele. Sunt multumita de ceea ce am scris doar imi este putin teama de ce punctaj voi primi la comentariu la romana am scris cam 3 pagina si jumate 4 dar am senzatia ca am vb mai mult la modul general despre opera ca toate ca am caracterizat personajul principal (Ilie Moromete caract, direct indirect + autocaracterizare, episoade,, etc ). Voi fi foarte dezamagita si suparata. La matematica nu am probleme iar la geografie am facut. Voi cum ati trecut de acest examen? Cat ati invatat si cat ati luat? Imi e foarte fricaa. Sper sa trec. Chiar imi doresc sa iau acest examen si sa merg la o facultate ca am invatat. La voi cum a fost?

Răspuns Câştigător
| Anna121 a răspuns:

Hei, incearca sa te linistesti, daca tu esti sigura ca ai scris bine la toate este imposibil sa pici. Oricum te inteleg, si eu eram stresata acum 2 ani, ba chiar am visat cu o seara inainte sa se afiseze rezultatele ca am luat 4, 50 la geografie, sau 4, 90.Nu am avut o nota extrem de mare, dar eu am fost multumita. Iti urez multa bafta!

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și eu aștept rezultatele. Am dat la mate, română și informatică. La mate și info toate rezultatele, din ce știu eu, sunt corecte. La română interpretabil. Dar depind chichițele aici și profesorii.

| AnaMaariaa1996 explică (pentru T0T):

Mie imi e foarte frica sa nu pic. Cred ca toate lucrarile la toate materiile sunt corectate la ora asta. Maine urmeaza repartia si introducerea in calculator si marti le afiseaza cred.

| AnaMaariaa1996 explică:

Imi este teama de ce punctaj voi lua pe comentariu la romana. Am scris dar tot imi e frica. La 1 si 2 chiar am facut.