| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, BBC si CNN sunt cele mai importante posturi de televiziune din intreaga lume?
BBC e post de televiziune britanic, iar CNN-international e post de televiziune american.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Antena 3 e topul

| Curious2 explică (pentru suntserios):

Inca din copilarie ma uitam la Antena 3, in special la Mihai Gadea si la Mircea Badea.

| suntserios a răspuns (pentru Curious2):

Păcat

| Curious2 explică (pentru suntserios):

Eh, stiu ca nu iti place.
E normal sa existe opinii diferite.
Daca am fi toti la fel, nu am putea evolua.
Gandeste-te la ce au incercat sa faca comunistii. Filosofii comunisti au vrut ca omanii sa tinda catre aceleasi valori, catre aceleasi idealuri, TOATA LUMEA TREBUIA SA FIE LA FEL.
Nimeni nu trebuia sa gandeasca diferit, nimeni nu trebuia sa iasa in evidenta.

| suntserios a răspuns (pentru Curious2):

Ce treaba are ganditul diferit cu mizeriile pe care le promoveaza Gadea & Co?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Curious2 explică (pentru sadrian46):

Atunci care sunt?
Toti, cu care am vorbit, mi-au recomandat CNN-international si BBCnews.

| sadrian46 a răspuns (pentru Curious2):

Dacă ți-au recomandat toți, ia-te după ei.

| RKBlue a răspuns:

Defineste important.
In China au posturile lor de televiziune.
La noi, le avem pe ale noastre.
In Franta, le au pe ale lor.
Pentru fiecare tara, exista cel putin un post de televiziune foarte vizionat.
Ele nu sunt importante?
CNN si BBC nu sunt mai importamte, ci doar destul de multi oameni din afara USA si Uk se mai uita, diun cand in cand si la ele.Asta nu le face importante ci vizionate.

| Curious2 explică (pentru RKBlue):

Pentru mine, important inseamna ca are multi telespestatori. Asta inseamna important. Cu cat ai mmai multi telespectatori, cu cat audienta e mai mare, cu atat acel post e mai important

| RKBlue a răspuns (pentru Curious2):

Antena star are multi telespectatori.
Il face un program important? Nu.E un program de barfe si cancan.
Ma rog, daca tie ti se pare important cat o slabit x-uleasca si ce o facut copilul lui x-ulescu, e treaba ta.

| Curious2 explică (pentru RKBlue):

Tu nu esti de mate-info, CREDE-MA PE CUVANT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai importante posturi de televiziune din lume sunt: Fox News, ABC, CBS, NBC, BBC, CNN, Bloomberg

| Curious2 explică (pentru anonim_4396):

De pa " Fox News " se informa si Donald Trump, conform spuselor unui general american.