| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, care sunt relatiile de rudenie a printului Charles cu Casa Regala a Romaniei?

8 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

E rudă cu Ștefan cel Mare, cu Alexandru Ioan Cuza și Ion Luca Caragiale. Era rudă și cu Mihai Eminescu, dar a renunțat Mihăiță deoarece s-a enervat Caragiale, cred... habar nu am!

| Thecurious explică:

Fiti serios va rog.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Dacă o să afli un răspuns serios, la ce îți folosește?
La nimic serios.
O informație când o cauți, să îți folosească la ceva?
Dar prințul Charles, ai ceva cu el?
Ești mai fericit dacă e rudă sau nu e?
Chiar, la ce îți folosește să știi. Chestia cu homosexualii și cu incestul, ok, te mânca undeva să afli și părerea mea.
Dar prințul Charles?

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Nu am nimic cu el. Se tot vorbeste despre el, despre cum promoveaza turismul transilvanean, de aceea am vrut sa aflu mai multe despre aest individ.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Acolo este o gândire geostrategică. Nu am voie să spun mai mult, dar nu vine degeaba pe aici să repare câte o casă veche. Sunt planuri mari. Pentru că ești minte ageră ai observat și tu că este ceva.
Să te uiți pe situl Corbii Albi ( cum de s-au albit?), acolo este un articol care laudă plimbările lui pe aici, care au loc într-un anumit context. Așa e Transilvania un loc fermecat, atrage capete încornorate, pardon încoronate, am vrut să spun, care continuă munca unui ONG englez care și el este copleșit de iubirea de vechituri de pe la sate pline de glod când plouă, aici pe la noi prin Ardeal. Care ONG nu a venit nici el degeaba, că așa le-a venit lor, așa de undeva din adâncul sufletului să se îndrăgostească de aceste meleaguri și de fantomele trecutului care bântuie pe aici. Iar când m-am referit la Dracula, alteța sa prințul Charles chiar a afirmat pe bune că are ceva legături de sânge cu Vlad Țepeș. Asta dacă vrei să fiu și serios.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Va rog sa nu va suparati. Nu am nicio intentie de a va irita.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Păi nu m-ai iritat. m-ai provocat să îți răspund. Dar măcar acum ai înțeles că nu vine degeaba, să se relaxeze pe aici, că vine cu o treabă?

| Iooooaaaanaaaaaaaaaa a răspuns:

Relațiile de rudenie dintre prințul Charles și Casa Regală a României nu sunt chiar foarte apropiate. Nepoata Reginei Victoria este regina Maria care s-a căsătorit în 1892 dacă nu mă înșel cu regele Ferdinand. Astfel regina Elisabeta a II a a fost verișoară de gradul 3 cu regele Mihai. Putem spune că prințul Charles este "văr de gradul 4" cu principesa Margareta, principesa Maria, principesa Sofia, principesa Elena și Irina Walker.