| Louisa28 a întrebat:

Buna tuturor! Ce parere aveti despre carte de limba si literatura romana pentru bacalureat: teste, sinteze si eseuri, de la editura "Paralela 45" de Mihaela Dobos? O colega de clasa are acesta carte, eu fiind in clasa a 11 a, pe care i-a recomandat-o o profa de la meditatii si spune ca e buna, ca poti lua idei pentru eseuri, ca poti invata informatii pentru subiectul 2. Voi ce parere aveti? Merita, sau nu? Nu vreau sa fac o colectie infernala de carti, cum am mai strans si in alti ani.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă profa colegei tale i-a recomandat-o (călduros, nu oricum!), noi - bieți absolvenți de gimnaziu - ce am putea spune altceva?

| Louisa28 explică (pentru sierra1):

O parere, daca este buna cartea sau nu, cum vi s-a parut voua...nu stiu..eu am o profa la clasa care mereu ne recomanda carti care nu sunt bune, in sensul ca am cumparat cati cu eseuri pentru romana, pentru ca mai apoi, la lucrari de control, profa sa spuna ca se putea si mai bine. Astemptam o parere de-a voastra, a celor care au folosit-o, voiam doar sa vad daca voua v-a placut structura, sau testele..nu stiu. Daca ai incercat aceasta culegere,imi poti da parerea ta personala, daca nu, nu. Profa de la clasa mea nu vrea sa ne recomande culegeri, in afara de cele pe care le vrea dansa, spunand mereu ca se simte sfidata daca nu cumparam numai ce vrea dansa, asa ca, da, nu am un profesor caruia sa îi cer parerea.