| Erin28 a întrebat:

Buna tuturor! Din greșeală am anulat înscrierea la o materie de pe classroom. Mă pot alătura din nou, din același email? Am incercat sa accesez același email, "Join", însă nu funcționează.
Ce pot face sa se pot sa ma alatur cursului din nou?

Răspuns Câştigător
| Intrebari124 a răspuns:

Ceri la un coleg codul de clasa

| Erin28 explică (pentru Intrebari124):

Mulțumesc mult! Am să întreb! Am observat acum, datorita tie, că mă pot înscrie și cu codul, până acum nu știam. La școală mea facem pe classroom nu de foarte mult timp, cam de când a început școala după vacanța de iarnă, pentru că au fost câteva probleme de diferite naturi. Mulțumesc din nou!

5 răspunsuri:
| badpanda a răspuns:

Corect este greșeală, nu greșală.
Ai scris la repezeală sau la repezală?

| Savu4iosif a răspuns:

Ceri codul de clasa si apoi iti bagi emailul si parola, ai grija ca emailul sa nu fie gresit sau parola sa fie gresita.

| Intrebari124 a răspuns:

Si apesi pe+

| Erin28 explică (pentru Intrebari124):

Pentru badpanda, care se pare că mă ignora:
Da, scuze, este o simplă greșeală din cauza tastaturii mele.
Nu știam că sunteți atât de stricți, până la urmă, eu văd că unii mai scriu unele lucruri greșite total din punct de vedere gramatical, dar și din punct de vedere al ortografiei.
O sa incerc sa evit pe cât posibil astfel de greșeli, mulțumesc de observație, întrucât aici par mărunte, dar în alte circumstanțe pot costa, îți pot aduce o imagine destul de scăzută în ochii unui angajator, sau la examene, corectorii pot considera că nu stăpânești bine normele cele mai simple, dar ce sa mai spună despre materia de examene.