| MudaHeg a întrebat:

Bună tuturor! După cum știți, pe 13 începe școala, iar eu am ajuns în clasa a 10 a. Sunt la profilul chimie biologie, dar vreau să mă transfer la științe sociale. În schimb, mama mea nu este de acord. Vreau să știu cum ar trebui să încep. Să o sun pe doamna dirigintă să o anunț? De ce acte am nevoie, sau am nevoie de acordul parental, semnătură din partea unuia dintre părinți? Tata e de acord, dar el e plecat în străinătate și din păcate nu poate... Menționez că îmi doresc enorm de mult să mă transfer și m-ar ajuta mult să-mi oferiți sfaturi cu privire la ceea ce ar trebui să fac. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cererea se face catre directorul liceului unde te transferi, nu la diriginta ta actuala.
Din cate stiu, trebuie sa fii insotit de un parinte cand ceri transferul, fiindca esti minor si trebuie acordul parintelui.

| MudaHeg explică (pentru Violleta2022):

Eu doresc la același liceu, numai că la alt profil.

Răspuns utilizator avertizat