| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, este adevarat ca Marea Britanie incearca sa creeze o societate fericita?
Asta declara un economist britanic.
Adica ii vor educa pe copiii britanici sa zambeasca si sa rada.
Asta am observat la americani.
Mie mi s-a parut foarte ciudat. Prima data, am crezut ca oamenii astia nu au probleme, nu sufera, nu au lipsuri etc.
Am vazut militari, politicieni, actori, manageri care ZAMBESC si RAD.
De ce sunt educati astfel?
Toate scolile americane ii educa in felul asta, adica sa zambeasca si sa rada?
Va rag sa imi explicati.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E opinia lui, sa reprezinte o imagine buna asupra Angliei. Britanicii zambesc mult la bautura in tinerete.

| sabin89 a răspuns:

Da, vor să-i facă să râdă oricum. Să râdă şi ca prostul, să râdă şi de ce îşi aduc aminte...nu contează, numai să râdă.

| Curious2 explică (pentru sabin89):

E un raspuns serios?

| sabin89 a răspuns (pentru Curious2):

Nu, e un pic sarcastic. Nu la adresa ta, ci la acelora care s-au apucat să râdă aşa, şi când trebuie şi când nu trebuie. Îl întrebi "How are you?", el zice: excelent; sau wonderful, dar numai el ştie câte probleme de sănătate are sau câte scandaluri are acasă cu familia...Dar el o duce excelent.

| Curious2 explică (pentru sabin89):

Corect!
Citisem ce a scris o romanca despre educatia americana.
Cica, americanii sunt invatati sa nu isi divulge problemele pe care le au, indiferent de conjuctura in care se afla.
Am observat ca artistii americani prostesc multi copii si adolescenti.
Un pustan s-a apucat de fumat, pentru ca a vazut nu stiu ce actor fumand.

| ILoveCringe4427 a răspuns:

Au nevoie sa rada sa fie cat de bucurosi posibil.

Dupa ce au iesit din ue, cea mai mare rata de alcolism din europa, rata de criminalitate din lodra in top si poti fi arestat pentru ca spui un cuvant nepotrivit ai nevoie de orice sa poti trece prin viata.

https://prnt.sc/sp6lt1