| Nimeni91 a întrebat:

La subiectul al treilea de la bacalaureatul la limba română, la eseul despre tema și viziunea despre lume, unde este subpuncte"prezintă două elemente de structura, de compoziție și de limbaj reprezentative pentru tema și viziunea despre lume" pot lua două elemente de structura sau numai două elemente de limbaj, sau trebuie sa analizez și comentez cate un element din fiecare?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba l pe profesor noi nu sunte m la scoală, tu da, el stie ce va cerut acolo sa face ti.

| Nimeni91 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bun ..decim..categoria asta e " Educatie si cultura generala", si ma gandeam ca poate sunt fosti elevi care au sustinut bacul sau actuali elevi care il vor sustine si au avut parte de indrumari mai bune decat cele primite de mine. Am o profa careia nu îi place sa i se spuna ca nu are eseuri complete, spune sa le invatam asa cum sunt si gata; le-am corectat si au lipsuri, de asta intrebam aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel putin 2 din fiecare