| Tentacle111 a întrebat:

Am o nelamurire in privinta unei cerinte de la subiectul 3 de la romana, pentru bac. Scrie la un moment dat "Analiza, la alegere, a 2 elemente de compozitie si de limbaj". Se refera la faptul ca trebuie sa analizez un element de compozitie si unul de limbaj SAU 2 de compozitie si 2 de limbaj?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 de compozitie si 2 de limbaj. Problema cu bacul e ca te induce in eroare, plus ca e facut pentru un nivel destul de avansat, ca cerinte

| Tentacle111 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult. Eu sunt mai mult pe mate si info, de-aia nu sunt atras de romana.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic unu, unu. E mult sa iei 4 elemente.
Dar parerea mea e mai bine intrebi profesorul de romana.