| AnaMaariaa1996 a întrebat:

Ma numesc Ana si anul acesta dau bacul (mai exact peste o saptamana). Am o nelamurire legat de subiectul al 3 lea de la romana. Daca pica roman interbelic ce pot alege? Toate romanele sunt interbelice doar Morometii e postbelic dar ce pot alege? Pot sa il iau pe oricare dintre ele? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Niciuna din variantele pentru bac nu contine la partea a 3a ''roman interbelic'', pentru ca sunt majoritatea.
Majoritatea cerintelor sunt de genul : ''o opera studiata la genul dramatic'' etc, dar cand se va referi la roman interbeliv, va spune si autorul, nu te va lasa pe tine sa alegi.

1 răspuns: