| VanessaTya a întrebat:

Buna tuturor, pentru BAC la romana,avem si nuvela fantastica? Profesoara nu ne-a spus nimic de acest gen, doar ca la nuvela intra doar Moara cu noroc si Alexandru Lapusneanul, voi ce faceti, ati invatat vreo nuvela fantastica, stiu ca aici intra La tiganci, dar stiu ca as putea scrie si Hanul Ancutei, sper sa nu se dea nuvela fantastica. Voi cum sunteti cu materia, ce mai aveti de invatat?
BAFT A TUTUROR!winking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pica roman interbelicwinking Relatia dintre doua personaje sau tema si viziunea despre lume. Bafta multa la BAC.

| VanessaTya explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, si eu sper sa pice romanulwinking, nu conteaza care, in nici-un caz poezie, daca pica Neomodernismul sau Postmodernismul nu am cum sa umplu 2/3 pag... Bafta si tie daca vei da da BACU' happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru VanessaTya):

Ti-am trimis un mesaj optional in cererea de prietenie, sper sa-l vezi. Daca da discutam mai multe pe tema astawinking

| VanessaTya explică (pentru anonim_4396):

L-am vazut, am acceptat, dar n-a mai aparut msj-ul, asa ca poti sa-mi trimiti altu daca mai poti, n-am fost atenta la ce scria, stiind ca il pot citi dupa.e tare nu tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru VanessaTya):

Pai dar nu accepti mesaje private... Da-i add vlaicu_alexandru94 daca doresti, vreau sa discutam putin pe tema bac-ului, dupa poti sa-mi dai igg.

6 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Nu, nu intra si nuvela fantastica, iti spun sigur.
Succes la bac!

| VanessaTya explică (pentru sayWhaaat):

Multumesc mult! Iti urez si tie succes daca dai BACU'...winking