| Erin28 a întrebat:

Buna tuturor!
Voi in cat timp rezolvati primele doua subiecte de la bac la limba romana: subiectul 1 punctele A si B si subiectul al doilea? Mie, desi mi se par destul de simple, tot trebuie sa stau cam o ora si ceva pe ele. As vrea sa reusesc sa le scriu mai repede, dar nu cred ca pot, pentru ca eu scriu la punctul B cam o pagina si cam 15-20 de randuri la subiectul al doilea.
Daca aveti sfaturi, sunt dispusa sa incerc mai multe solutii.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Buna! Nu conteaza in cat timp le faci, important este sa iei nota mare. Daca chiar vrei sa le scrii mai repede, atunci invata sa gandesti mai repedewinking.

| Erin28 explică (pentru Celcestietot):

Stiu ca am timp in 3 ore, dar maine profa ne va da in 30 de minute primele doua subiecte de bac, si tare ma tem ca o sa iau nota mica, pentru ca nu am timp sa rezolv. Ea spune ca avem destul timp, dar chiar ma tem pentru ziua de maine. Nu stiu ce ar trebui sa fac. Ne-a spus ieri ca ne da un test, pentru ca nu are note.

| Celcestietot a răspuns (pentru Erin28):

Chestia este ca le faci, dar nu stii cat de calitative vor iesi sau daca le vei termina laughing. Poate sa ai timp daca vii cu raspunsurile memorate de acasa. Eu zic sa mai exersezi vizual pe teste pana atunci, ca sa faci cat mai multe, iar maine sa iti fie mai simplu.

| Erin28 explică (pentru Celcestietot):

Am facut teste, insa eu incerc sa le fac(,) cu migala, dupa o schema pe care mi-am conceput-o singura. Insa profa spune ca trebuie sa avem repertotiu de critic in 30 de minute, o lucrare perfecta. Eu incerc sa am un limbaj diferit, putin mai incarcat cu figuri de stil, asa m-am obisnuit, dar profa spune ca ea ar rezolva subiectele respective in nici un sfert de ora.
In legatura cu memorarea raspunsurilor, cred ca da, as putea sa ma uit peste celelalte teste ca sa invat modelul de rezolvare, dar sunt exercitii diferite si sute de teste din care poate alege. Insa structura este cam aceeasi, la fiecare test ordinea si cerinta este similara, difera doar textul suport.

Multumesc!

| Celcestietot a răspuns (pentru Erin28):

Stiu ce spui. Ai nevoie de noroc maine. Cu placere!