| icEmaN10 a întrebat:

Buna! un pic de ajutor! Da o explicatie pentru urmatorul comentariu al naratorului,observand si faptul ca uneori limbajul sau pare a se confunda cu cel al personajului:Sunt saraci, saracutiica n'au tata; e saraca si ea, c-a ramas vaduva cu 2 copii; cui.Doamne,ar putea sa-i lase cand se duce la targ? Cum,cand e atat de bine sa-i vezi?
Ai in vedere faptul ca inaintea acestui comentariu al naratorului,apare urmatorul pasaje aceea se inchina Mara si in fata icoanei,apoi isi ia copilasii,pe care intotdeauna ii poarta dupa dansa, ii da putin inainte si le zice:"Inchinati-va si voi, saracutii mamei!

1 răspuns:
| D3nys02 a răspuns:

Prin saracuti vrea sa zica ca ii alinta pe acei copii