| Delycyous a întrebat:

Am maree nevoie de povestirea unui fragment din „Mara" de Ioan Slavici...crying de la: De aceea se inchina Mara si in fata icoanei, apoi isi ia copilasii pe care totdeauna ii poarta cu dansa, ii da putin inainte si le zice: „Intoarceti-va si voi, saracutii mamei!"...

pana la...

„Ca lucrurile ar putea sa vie si altfel, asta Mara nu putea s-o creada cand vedea ca-n aievea cum atat de bine au sa iasa odata toate.

macar spuneti-mi cum sa incep!,,, va roogpuppy dog eyes

1 răspuns:
| DanielaAdelina a răspuns:

Pai povestire vrei! scoti mai intai ideile principale adica tot ce este important... nu este chiar asa dee greu!