| DenisejUSTmE a întrebat:

Buna!

Unde pot gasi steagurile tarilor francofone.Trebuie sa fac pentru scoala niste steaguri cu tarile francofone, si nu stiu care sunt...Ma puteti ajuta...Imi trebuies neaparat.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Federovici_Silviu_1990 a răspuns:

Pai sunt multe tari francofone :AFRICA CENTRALA: Burundi, Camerun, Republica Centrafricana, Congo, Congo RD, Gabon, Guineea Ecuatoriala, Ruanda, Sao Tomé si Principe, Ciad

AFRICA DE EST si OCEANUL INDIAN: Insulele Comore, Djibouti, Madagascar, Insulele Mauritius si Seychelles

AFRICA DE VEST: Benin, Burkina Faso, Capul Verde, Coasta de Fildes, Guineea, Guineea Bissau, Mali, Niger, Senegal, Togo

AFRICA DE NORD si ORIENTUL MIJLOCIU: Egipt, Liban, Maroc, Mauritania, Tunisia

AMERICA-CARAIBE: Canada, Canada (Nouveau-Brunswick), Canada (Québec), Republica Dominicana, Haiti, Sainte-Lucie

ASIA-PACIFIC: Armenia**, Cambodgia, Georgia**, Laos, Vanuatu, Vietnam

EUROPA: Albania*, Andorra*, Austria**, Belgia, Bulgaria, Communauté française de Belgia, Croatia**, Fosta Republica Iugoslava a Macedoniei*, Franta, Grecia*, Ungaria**, Lituania**, Luxemburg, Moldova, Monaco, Polonia**, Republica Ceha**, Romania, Slovacia**, Slovenia**, Elvetia
SI STEAGURILE LE IEI DE AICI http://www.travelers-way.com/Utile/steagurile_tarilor_de_pe_pamant.html

7 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Http://fr.wikipedia.org/wiki/Francophonie - sectiunea "Nombre de francophones"

| LostYou a răspuns:

Cauti pe Google.

| DenisejUSTmE explică (pentru danybossu97):

Ms.mi-ai fost de mare ajutor! sper ca nu te superi de funda...ok?

| danybossu97 a răspuns (pentru DenisejUSTmE):

mersi mult

| danybossu97 a răspuns (pentru DenisejUSTmE):

Mersi multlove struck

| DenisejUSTmE explică (pentru danybossu97):

Nu ai pentru ce!