| WarmSmile a întrebat:

URGENT Am si eu nevoie de ajutor. Trebuie sa scriu o proza scurta (4-5-6 pagini) cu titlul "Dream worlds", la engleza si nu stiu la ce se refera pentru ca oamenii imi dau idei diferite. Unii zic sa scriu de cum cel mai mare vis al meu a devenit realitate si asa am creat lumea mea de vis si alti zic sa scriu cum ar trebui sa fie o lume perfecta si chestii legate de descrierea unor lumi, nu o poveste despre o intamplare... Care idee sa o urmez? daca aveti voi alte idei puteti sa imi spuneti. DAU FUNDITA happy

Răspuns Câştigător
| Ovidiu299 a răspuns:

De obicei oamenii ai tendinta sa incurce lucrurile decat sa le simplifice. Pai hai sa o luam logic. Dream= Vis, World' (s)= lumi/ lume. Tema ar fi: O LUME DE VIS / O LUME A VISELOR. Deci in prima faza ar trebui sa explici semnificatia celor 2 cuvinte. Dupa care ar trebui sa iti pui imaginatia la treaba. Hai ca nu este asa de greu. Daca pe parcurs ramai fara cuvinte fa-ti pe o pagina separata cu linuta niste idei (3-4 cuvinte, fie ele cat de neinsemnate) dupa care dezvolta-le, si... VOILA a iesit Proza.
Daca ma inervez o fac acum la 12 noaptea. laughing) MULT SUCCES!