| LoVeLe a întrebat:

Ce profil este mai usor? Mate info sau stiinte ale naturii?

5 răspunsuri:
| silvia94 a răspuns:

Buna
Mai usor este la stiinte ale naturii, dar nu este mare diferenta intre ele, adica matematica faci si la una si la alta.Asa ca ai grijawinking

| OnuOnulică a răspuns:

Stiinte ale naturii! e si mai simplu si mai frumos.

| MaliciousDeath a răspuns:

In primii doi ani de liceu, orarul e acelasi.E decent.In ultimii 2 ani, gradul de dificultate e relativ.
E nasol la MInfo ca la bac ai M1, dar ai si mai multe ore de mate pe saptamana fata de SN.Plus ca fac si mai putine ore de bio si chimie, iar la bac intra aceeasi materie ca si a celor de la SN, deci sunt putin in dezavantaj.Ma rog, pot oricand sa aleaga fizica sau info in schimb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Științe ale naturii.

| jorky a răspuns:

Cum sa ziceti Stiinte?
Mate-Info e mai usor,Informatica e mai usoara ca bio, chimie, fizica. Matematica cum s-a zis se face in ambele.

Si sunt care termina liceul de informatica si merg la medicina, pentru ca se face si bio, chimie.