| Mariaaa333 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu anul asta la Facultatea de Litere, dar am niste nelamuriri. Am fost la alta facultate la buget timp de 3 luni (octombrie-decembrie) in 2011 dupa care nu am mai putut continua. Prezenta a fost strict pana in luna decembrie, nu am participat la niciun examen, doar ca actele mi le-am retras tarziu(prin septembrie 2012).
Practic nu am terminat facultatea si nu au fost decat 3 luni.
Mai pot pica la buget? Daca da cum fac? Nu pot sa nu mentionez facultatea cealalta dar nici nu pot spune ca am urmat-o...
Exista anumite reguli? Daca mentionez facultatea aceea nu voi mai fi eligibila pentru buget? Am dat si un e-mail la facultatea respectiva dar nu mi-a raspuns nimeni.
Mersi.

2 răspunsuri:
| Popicaaaa a răspuns:

Sa pici la buget? te referi la bursa? in lege zice ca ai dreptul sa faci o facultate la fara taxa, toate celelalte trebuie platite, nu mai ai cum sa intri la fara taxa acum cred confused

| Mariaaa333 explică (pentru Popicaaaa):

Stiu asta, da la fara taxa vreau. Da dar nu am facut-o..am stat 3 luni... pentru mine e ca si cum nici nu am fosthappyAm mai gasit si alte informatii ca daca ai facut sa zicem doar 1 an la buget la o facultate si ai renuntat si esti acum la alta ca ai avea dreptul sa faci 2 ani fara taxa si sa platesti doar unul...Doar ca nu am vazut nimic oficial si vreau sa fiu sigura ca e adevarat.
Mersi.