| ralucaripan a întrebat:

Vreau sa urmez un liceu unde profesorii, în mare parte, își dau interesul și unde nu se pune un stres excesiv pe elevi. Astfel, m-am gândit la Lazăr sau Sava. Nu cunosc prea multe despre ele, deci nu știu pe care sa îl aleg (doresc pe mate-info, eventual și bilingv engleza pentru Sava). Ma puteți ajuta în luarea acestei decizii și a-mi dărui detalii despre cele doua? Multumesc!

3 răspunsuri:
| lussa a răspuns:

Nu stiu sa iti dau neaparat niste detalii concrete, însă cred ca se pune destul de multă presiune pe elevi, fiind două dintre cele mai bune licee din țară. Mult succes si minte luminată!

| ralucaripan explică (pentru lussa):

Din punctul tău de vedere, pe care l ai alege?

| lussa a răspuns (pentru ralucaripan):

Am studiat acum putin cateva forumuri si mi se pare ceva mai ok Sava. Insa trebuie sa fii pregatita sa te mentii la un nivel foarte inalt si sa iti asumi de la inceput ca va fi nevoie de multa munca. Totusi, e important sa alegi ce iti place, cum simti pe baza informatiilor pe care le ai de la diversi elevi ai scolilor mentionate. Doar asa poti avea o privire de ansamblu cat de cat obiectiva asupra vietii de licean din astfel de colegii de top. Bafta!