| Mihai99182 a întrebat:

Salut TPU. Cei care au dat sala, orasul la scoala de soferi, cum va stapaniti emotiile fratilor? Sau in general, emotiile alea puternice, cum pot sa le stapanesc? Mie imi piere pofta de mancare, ma roade stomacul si nu stiu sa ma controlez.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu le stapanesti, ca ai nevoie de reactii bune la examen, sa poti lua decizii in cateva secunde.
Incearca sa mananci usor in dimineata cand mergi la examen, ca sa nu faci vreo criza de stomac, ca-i mai rau asa.
Sa ai incredere in tine si in tot ce ai invatat, ca acolo-i secretul!
Suuces la examen!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le-am stăpânit eu, ele m-au stăpânit pe mine. big grin

Așa ca sfat... învață, fii atent la orele practice, mănâncă sănătos, dormi bine...și roagă-te.
Gândește-te că mulți au trecut pe acolo înaintea ta și a fost bine. Și mai gândește-te că polițistul e om ca tine, chit că este îmbrăcat în uniformă oficială. Și desigir, că Dumnezeu este viu și mare și pentru tine. happy

Îți urez succes!