| PussicatDolls a întrebat:

Bunalove struck
Hey, vreau si eu idei pentru titluri artistice de carti!
Va rog ma puteti ajuta? Nu conteaza despre ce e vb in carte, dar vreau sa ma ajutati cu cateva titlurihappy
Multumesc mult si ofer fundalove struck

3 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Iti las cateva nume, ca sa vezi cat de libera esti cand creezi.Pe mine denumirile m-au impresionat prin inventivitate iar autorii sunt cunoscuti si cel putin la fel de interesanti ca si titlurile cartilor lor.
"Frumoasa calatorie a ursilor Panda povestita de un saxofonist care avea o iubita la Frankfurt"
"Masinaria Cehov si Nina sau despre fragilitatea pescarusilor impaiati"
"Carte de colorat gangsta rap"
"De ce fierbe copilul in mamaliga"
"Carucioarele vagaboande de cumparaturi din Estul Americii"(despre asta habar n-am dar imi place imaginea carucioarelor vagaboande, are o incarcatura urbana vag melancolica)
"Impaiati-va iubitii"
(ideea cu impaierea ma obsedeaza azi love struck )

| andy145 a răspuns (pentru Leocerba):

Poti sa spui amintirea vieti

| andy145 a răspuns:

Hey salut cati ani ai? Eu am 14 ani si eu am inceput sa scriu un roman, si te pot ajuta tongueoti sa spui la titlu dc inca nu te-ai decis Amintirea Vieti: si acolo poti sa spui ca e cam si cum te-ai nascut a doua oara si iti vezi toata viata trecand prin fata ochilor si acolo spuneai ca erai la liceu bine sa incepi mai de jos un pic de exemplu cand terminai clasa a 8-a si spuneai si glume erai la liceu iti povestei amintire apoi te casatoreai poate erai doctor sa fie genul carti drama-comedie o sa fie foarte frumos si iti dau eu un caiet de 200 de foi sa poti sa scrii dar sa imi dai si mie id tau dc nu te superi si tot eu pot sa iti o public