| Trufin_RAdu_1994 a întrebat:

am dat bacul acum 5 ani si nu mi-a iesit media peste 6 si as vrea sa stiu daca acum pot sa pastrez 2 din rezultate de exemplu la romana si matematica si sa dau din nou la geografie.

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Română, matematică şi geografie? N-am mai auzit această combinație. Cred că trebuie să alegi între chimie/biologie/fizică/informatică?
Nota minimă la fiecare materie este 5, iar media minimă la cele 3 este 6. Dacă ai rezultate bune la două dintre ele le poți păstra, dar calculează cam cât ar trebui să iei la ultima materie pentru a promova. Ți-aş sugera biologia, e mult mai uşoară prin comparație cu celelalte.

| Trufin_RAdu_1994 explică (pentru AshuraElric):

Da era obligatoriu matematica la care am avut 5.00 si romana 6 parca si a treia era la alegere istorie sau geografie... logica parca di inca ceva daca nu ma inseloricum mersi pentru raspuns eu credeam ca sau sters notele respective si ca ar trebui sa dau din nou la toate ceea ce era foarte greu.

| AC4S4 a răspuns (pentru AshuraElric):

Exista aceasta combinatie, la filiera tehnologica, profilul servicii.

| AshuraElric a răspuns (pentru AC4S4):

Mulţumesc. Am uitat de filiera tehnologică.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai luat minim 5 la toate materiile si nu iti iese media, poti da la proba/probe vrei sa dai.