| AiEnmaa a întrebat:

Buna ziua! Anul acesta am de sustinut lucrarea de licenta si ca in orice an, se vor realiza procedurile antiplagiere. Facultatea mea foloseste site-ul sistemantiplagiat. Eu aproape am terminat de scris lucrarea de licenta si as dori sa o verific personal, contracost pe platforma mentionata mai sus pentru linistea mea sufleteasca. Acum apare problema mea: site-ul spune ca lucrarea verificata nu va fi incarcata in nicio baza de date, insa mi-e teama cumva ca atunci cand o va verifica facultatea sa nu primesc procent 100% plagiat pentru ca s-ar compara cu propria mea lucrare, verificata anterior de mine. Pentru cei care sunt familiarizati cu platforma si au mai utilizat-o in acest scop, am sanse sa se intample ce am zis eu mai sus? Sau sunt in siguranta sa verific lucrarea? Stiu ca suna stupid, insa nu vreau sa risc, deoarece am consumat foarte mult timp pentru redactarea lucrarii. Multumesc anticipat ca v-ati rupt din timp sa imi raspundeti! ^-^

3 răspunsuri:
| questionablequestion a răspuns:

De ce nu discuți cu profesorul îndrumător?

| AiEnmaa explică (pentru questionablequestion):

Pentru ca mai am o saptamana de vacanta si nu vreau sa deranjez. Mi-e mai comod sa pun o intrebare in speranta ca poate cineva stie raspunsul pana atunci. happy Seara faina!

| questionablequestion a răspuns (pentru AiEnmaa):

Dă un mail site-ului.