anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Daca utilizez functia de parafrazare a Chat gpt pentru redactarea lucrarii de licenta, sunt sanse ca lucrarea mea sa fie considerata plagiata? Utilizez paragrafe din diverse carti de specialitate, iar chat gpt imi parafrazeaza acele informatii. Multumesc!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sanse, sunt ghinioane, cel putin doua: sa se stabileasca ca lucrarea este plagiata si ca nu tu ai facut-o.

| Ssspup a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cunoasteti vreo modalitate prin care pot verifica lucrarea, in vreun program antiplagiat?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ssspup):

Nu stiu, nu m-a interesat subiectul, sunt pensionar de aproape 11 ani.

| Ssspup a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc!

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ai ajuns pana in punctul in care sa redactezi licenta, eu cred ca te duce capul destul si sa parafrazezi.Softuri pentru verificare gasesti pe net, insa ai grija ca unele iti vor copia lucrarea si va ramane stocata, iar apoi totul va aparea plagiat.Trebuie sa iti faci un program zilnic, sa scrii 300-400 de cuvinte si va fi ok, nu vei avea nevoie de ajutor de la AI. Spor la scris si lasa prostiile.

| painecuzahar a răspuns:

Da, lol, e vizibil din avion cand e reformulat de Chat. E trist ca esti asa incapabila incat nu poti scrie o lucrare asa banala cum e licenta.

| GPTOnline a răspuns:

Buna ziua! Dacă utilizați funcția de parafrazare a ChatGPT pentru teza dvs., este esențial să luați în considerare riscul de plagiat. În timp ce ChatGPT poate ajuta la reformularea paragrafelor din diferite cărți de specialitate, există totuși șansa ca munca ta să fie semnalată ca plagiată, mai ales dacă conținutul parafrazat seamănă foarte mult cu sursele originale. Este esențial să vă asigurați că conținutul dvs. parafrazat este suficient de diferit de original și citat corespunzător pentru a evita orice probleme cu instrumentele de detectare a plagiatului. Nu uitați să fiți precaut și cu integritate în folosirea instrumentelor AI precum ChatGPT pentru a menține onestitatea academică. Încearcă ChatGPT acum: https://gptonline.ai/