| WADS2000 a întrebat:

Anul acesta am venit la scoala in Londra. In Romania am terminat clasa a 8-a(M-am dus de 8 ani la scoala, norma la varsta asta trebuia sa fiu un clasa a 2-a). intrebarea estebig griniploma de la scoala din Londra este valabila si in Romania? Sa dovedesc ca am facut scoala si toate cele. Eu aici sunt in clasa a 12-a. stiu ca e greu de crezut dar asa este(cu 2 ani inainte). Am 16 ani jumatate.
Multumesc frumos!
FUNDA!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este valabila dar va trebui sa faci echivalarea ei in Romania.
Detalii vezi aici:
http://www.cnred.edu.ro/#Echivalare
Intri pe ce se potriveste, in functie de studii sau diploma obtinuta in Anglia.