| Iamnimeni2912 a întrebat:

Anul acesta sunt clasa a 12a (filologie) si vreau sa stiu de acum de cate caiete am nevoie si pe langa asta am inteles ca o sa ne trebuiasca pentru geografie harti!
Ma puteti informa si pe mine? Si cu alte chestii de trebuinta anul acesta.
Dau funda happy

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi știam că la a 12 a se poartă UN SINGUR caiet, universal

| Iamnimeni2912 explică (pentru sierra1):

Gen vreau sa iau si bac-ul laughing)

| sierra1 a răspuns (pentru Iamnimeni2912):

După 11 ani de școală, sigur știi ce ai de făcut!

| GnomUrias a răspuns:

Avand in vedere ca nu mai e importanta media 9-12 pentru facultate, bazeaza-te doar pe romana/istorie/geografie.
In primul rand, ar trebui sa ai 3 caiete pe semestru la romana ( unul clasa, unul tema si unul pentru teste de bac. La geografie un caiet studentesc de romana e de ajuns, iti incape toata materia. Cat despre harti, o sa-ti trebuiasca o harta a europei, foarte bine structurata (orase, clima, porturi etc), o harta a romaniei pentru relief, alta pentru orase/judete/municipii si inca una pentru clima. La istorie un caiet studentesc ar trebui sa fie de ajuns, vei avea in programa 9 teme mari de invatat, undeva pe la 8 pagini fiecare tema (aproximat).
Cam asta ar fi tot, succes!