| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi am completat fişa de înscriere pentru liceu. Codurile le-am scris corect, lizibil, însă nu aceasta este problema. Numele, notele obţinute la Evaluarea Naţională, cât şi celelalte medii au fost tipărite la calculator, la şcoala de provenienţă. Numele meu este "Bârlea Mariela", iar în fişa de înscriere am fost trecută "Bîrlea".
Din câte am înţeles, reprezintă o problemă destul de mare, deoarece nu aş putea fi recunoscută de instituţia de învăţământ la care voi intra.
Întrebarea mea este: Voi fi nevoită să refac fişa de înscriere, având în vedere că numele nu poate fi modificat pe cea actuală?
O altă întrebare, legată de fişa medicală: Este vreo problemă dacă nu am vaccinul antipoliomielitic?

Vă mulţumesc pentru timpul acordat, o zi bună!

3 răspunsuri:
| costincapslook a răspuns:

Salut imi pare rau dar nu stiu sa iti raspund la intrebare.Am si eu o intrebare pentru tine. daca nu te superi:ti-a trebuit vreun act ceva acum? sau totul trebuie cand te inscrii la liceu?

| Mariellahh a răspuns (pentru costincapslook):

Bună! Am avut nevoie doar de buletin, în rest absolut nimic. Oh, trebuie să fii însoţit de un părinte. De asemenea, trebuie să fie şi dirigintele/diriginta prezent/ă.
Succes! Sper să intri la liceul dorit!

O zi bună,
Mari.

| costincapslook a răspuns (pentru Mariellahh):

Multumesc mult pentru informatii si sper sa nu fie nicio problema cu numele de pe fisa...