| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Dacă nu am luat examenul de bacalaureat pot să mă înscriu la școală în alt oraș sau în străinătate?

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Nu. La nici o scoala superioara liceului fara diploma de bacalaureat.
Se zice mai sus de postliceala. La unele. Dar si alea cer sa le duci diploma dupa un an. Altfel, ai pierdut anul si banii dati in acel an.

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Învață singur acasă să iei bacul la anul.Bafta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te înscrii la școală ca să ce? Ai terminat școala.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, trebuie sa ai bacul sau un alt examen echivalent.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că mai poți merge la școală, in schimb poți să dai bacul la vară, învățând de unul singur acasă.
Dar mi se pare că plătești!
La ce ai dat bacul?

| ___Enzo explică (pentru Hyperion7):

Română, istorie și geografie

| Hyperion7 a răspuns (pentru ___Enzo):

Te pot ajuta eu cu niste materiale sa te pregătești!
Și chiar și așa man! Nu e totul pierdut! O sa iei și bacu, nu e vreo problema daca nu l-ai luat acum, a treia oară e cu norochappy
Te aștept privat sa vorbim big grin

| Skarr a răspuns:

Merge la postliceala parca.
Stiu pe cineva care nu a luat bacul si a mai facut un an.
Nu stiu exact cu ce te ajuta dar mna