| ChisDan a întrebat:

m-ar interesa cam ce liceu si ce profil mi-ar trebui ca sa ma duc dupa aceea la facultatea de teatru si actorie?

Răspuns Câştigător
| Bia379 a răspuns:

Un liceu teoretic, profil de filologie.

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu conteaza profilul de liceu...chit ca te duci la stiinte sociale, chit ca te duci la mate info la fel vei fi primita la UNATC happy

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu contează liceul.
Pe curând!

| Dolyta a răspuns:

Exista si licee de arta, sectia actorie thinking

| Gabriela_Elena_1997 a răspuns:

Daca stai in Bucuresti te poti duce la liceul "Dinu Lipati". Acolo faci actorie si esti pregatit pentru a deveni actor! Plus de asta intri in acesti liceu printr-o proba care te ajuta la medie., dar te poti orienta si spre filologie unde inveti limba romana foarte bine si iti poti imbogatii vocabularul astfel incat te va ajuta in cariera de actor!