| Ianovici_Ionela_Giorgiana_1997 a întrebat:

.. Marti (8.11.2016) este Sfantul Mihail si Gavril...
Esti ziua d-na diriginte! Fiind in clasa a 8, ultimu anul cu dumneaiei vrem sa ii luam un cadou. Imi puteti da niste idei, va rog frumos? (240 lei s au strans)
URGENTTTT!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un buchet mare de flori
sau o carte pe specialitatea ei... profesorii nu prea isi permit carti

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru suntserios):

Elevii nu au bani de cărti, iar cărtile bune sunt foarte scumpe.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un buchet de flori, si o cutie cu bomboane, altceva nu este bine sa-i cumperi, ca nu stii gusturile ei in materie de parfumuri, sa nu faci o gafă.

| ABCD122 a răspuns:

Ii puteți lua o cutie de bijuterii, o floare, o carte, etc

| Ianovici_Ionela_Giorgiana_1997 explică:

Multumesc tuturor!
Am avut noroc de o d-na profesoara buna prietena cu d-na diriginta si s-a dat pe langa dumneaiei si a aflat ce-si doreste cu adevarat!
Ce si-a dorit d-na diriginta : cafetierfa si geanta pentru laptop, iar de restul banilor i-am luat o orhidee frumoasa! Cand i-am daruit cadoul s-a bucurat foarte mult!