| Marjanovic_Alexandru_1998 a întrebat:

Poate să-mi explice cineva clima temperată de tranziție și diferența dintre ea și cea mediterană, de exemplu? Mulțumesc

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Clima temperată de tranziție este ceea ce simți acum, 34 de grade.
Clima mediteraneană este ce se întâmplă acum pe Mediterana.
30 de grade la Tel Aviv. Asta e diferența între ele. Doar că la noi toamna cad frunzele, la ei cad rachetele.

| ywar a răspuns:

Citeste tata in cartea de geografie, daca nu vrei sa faci ca trenul la manevra ca nu ai facut la BAC.

| Marjanovic_Alexandru_1998 explică (pentru ywar):

De ce ești așa prost?

| ywar a răspuns (pentru Marjanovic_Alexandru_1998):

Mai tractoras, ce te-a apucat? Baga studiu!

| Marjanovic_Alexandru_1998 explică (pentru ywar):

Dacă n-ai nicio treaba cu un domeniu, taci din gură. Nu m-ai ajutat cu nimic să-mi spui să bag studiu, frumosule