| RazzyFTW a întrebat:

Buna ziua/seara, TPU! Trec acum clasa a 9-a si nu sunt multumit de liceul la care am fost repartizat.Intrebarea mea este pot sa ma transfer la alt liceu? Daca da cand? Dupa primul semestru sau dupa primul an? Ofer funda!

9 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Bună! Zic să te informezi ducându-te la secretariatul liceului la care-ai fost repartizat. Sigur îţi vor da nişe informaţii... dar din câte am auzit eu te poţi transfera după primul semestru sau în săptămâna care a mai rămas...Baftă!

| ChristinaO a răspuns:

Salut! Si eu acum trec in clasa a 10-a, si nu am fost multumita de liceul la care am intrat anul trecut.Asa ca,am incercat la inceputul verii sa ma transfer, am fost la liceul dorit, si am despus o cerere de transfer, problema a fost ca nu am intrat, pe motiv cu nu erau locuri.Si uite asa, eu am ramas la acelasi liceu.Te sfatuiesc sa te interesezi la secretariatul liceului dorit, din timp, sa vezi daca se pot depune cereri, cand, si daca sunt locuri.Si eu zic sa incerci la mai multe licee, sa nu ramai cu buza umflata...asa ca mine.Bafta!

| DianaFP a răspuns:

Dupa primul semestru se poate face transferul happy acum depinde si de liceu...

| KirigayaKirito a răspuns:

Pai prima oara du-te cu parintii tai in biroul de secretariat, sau la director..si iti va spune ei despre ce este vorba.Va trebui sa completezi niste dosare, si daca ai medii bune, poti intra la alt liceu dupa primul semestru!winking

| VivianneMnt a răspuns:

Cel mai probabil dupa primul semestru, dar transferul se cam face pe bani.

| RazzyFTW explică:

As prefera raspunsuri de la persoane care trec anul acesta clasa a 9-a sau care au rude care trec.

| sebi15 a răspuns:

Dupa primul semestru era anul trecut cand am fost eu a9-a.

| RazzyFTW explică (pentru sebi15):

Si de ce nu se mai poate si acum? Daca stii...

| nightmaiden a răspuns:

Te poti transfera dupa un an, dar trebuie sa indeplinesti unele conditii: trebuie sa ai media 10 la purtare, sa inveti foarte bine deoarece nu te va putea baga peste cineva cu o medie mai mare ca tine si, acum vine partea rea-_-"... **nicio absenta**. Daca esti la un profil real si vrei sa te transferi la un profil uman, si vice versa, subliniez, mi se pare, nu stiu sigur, dar cred ca trebuie sa dai un examen... dar daca e cum zici tu, cred ca trebuie oricum sa dai un examenwinking well, sper ca te.am ajutat, dar totusi, ca sa fii sigur trebuie sa mergi la directorul liceului la care vrei sa te mutiwinking