| alexandrucostea a întrebat:

Sunt in clasa a 9a, am reusit acum, in primul semestru sa ma transfer la un alt liceu. din pacata nici acest liceu nu-i pe placul meu. Acum as dori sa ma transfer in semestrul 2, mai pot?

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Stai cate o saptamana in fiecare sau ia o vacuta si du-te la pascut cu ea

| MiruD a răspuns:

Teoretic ar trebui sa mearga sa te transferi. Dai niste diferente si poti merge la alt liceu. Acum depinde si de directorul liceului la care inveti. Discuta cu dirigintele inainte, ca sa ai timp sa faci dosaru, sa inveti. SUCCES

| 83Cosmin a răspuns:

Nu se mai poate, decat de la inceputul noului an scolar.

| Curious9 a răspuns:

Da, in mod normal e posibil. Dar avand in vedere birocratia din Romania, nimeni nu vrea fara un ciubuc ( buchet de flori si cutie de bomboane, cafea, depinde de gust ). Sugerez sa te duci pregatita, decat sa iti zica nu.