| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 10 si am o intrebare..care este cea mai buna optiune de facultate pe care as putea sa o aleg?(tinand cont ca mie imi place informatica, matematica si engleza )m-am interesat si la Iasi este o facultate numita gheorge asachi unde te poti specializa in domeniul sofware si hardware dar am auzit de la unii prieteni ca nu sunt companii mari in Iasi si daca nu incep sa muncesc inca din facultate nu am nici o sansa.M-am uitat si la ASE dar chiar nu stiu cu ce se mananca sau ce poti invata folositor sau daca exista job sigur dupa ce termin.Va rog raspundeti serios. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din Galati te duci la Politehnica Bucuresti. Invata si fizica. Incearca la Automatica si Calculatoare apoi. Ori daca nu suferi fizica si sa devii inginer poti incerca la Universitate - Informatica.

Ai intrebat de cea mai buna optiune: ACS de la UPB, avand in vedere si de unde esti.

Ce ai auzit tu ai auzit vorbe de colt de bloc, nimic mai mult.

1 răspuns:
| Florenta16 a răspuns:

E buna ideea cu domeniul software si d-astea. Avand in vedere ca stii si engleza, te poate ajuta pe viitor cu studiile in strainatate, sau chiar sa lucrezi acolo. Ai putea face faculateatea de limbi straine, dar nu iesi nimic bun de acolo, si la ASE nu. Deci bafta pe domeniul IT.