| Georgiana_Bica_Alina_1997 a întrebat:

.. Sunt inca in liceu in clasa a12a si ma gandeam pentru facultate, sa optez pentru Medicina de laborator, insa nu prea stiu multe despre aceasta si nici pe internet nu vad multe lucruri, m-ar interesa daca in Bucuresti este si care este facultatea cu aceasta specializare si as vrea mai multe detalii cum ar fi in ce consta admiterea... Multumesc mult, si daca sunt si mai multe detalii cu atat mai bine.O zi placuta!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista facultate speciala de madicina de laborator, trebuie sa faci o facultate de medicina generala si apoi sa iei rezidentiatul pe emdicina de laborator. cauta pe siteurile facultatilor de medicina care sunt conditiile de admitere (in general proba de chimie organica si biologie umana) si concurenta (intre 2, 5 si 5 pe loc in ultimii ani). La Bucuresti, Universitatea Carol Davila are admitere in fiecare an, cu o concurenta decenta (4-5 candidati pe loc)

| Georgiana_Bica_Alina_1997 explică (pentru Brigaela):

Am vazut in cadrul unei facultati de medicina despre : laborator clinic, ce inseamna si cu ce se ocupa? daca stii :* multumesc mult.

| Georgiana_Bica_Alina_1997 explică (pentru Brigaela):

Multumesc mult, dar am vazut in cadrul unei facultati despre Laborator Clinic, daca stiti, despre ce e vorba si cu se se ocupa? multumesc.