| TomaCristian1996 a întrebat:

Buna ziua TPU!

As dori va adresez o intrebare legata de facultate si de anii care imi sunt oferiti de stat la buget. Anul acesta am dat admiterea si am intrat la buget la Politehnica, FILS, in fine, nu are prea mare relevanta facultatea la care am intrat. Problema este, ca vreau sa ma las de facultate sa imi iau un an de pauza, dar ceea ce am citit m-a naucit complet. Am inteles, ca practic fiind admis si intrat in primul an si abandonez facultatea, cand o sa ma reapuc de facultate peste un an o sa trebuiasca sa imi platesc un an din banii mei. Toate articolele care le-am gasit cu privire la aceasta sectiune din legislatie sunt vechi din anii 2009 / 2010 si nu pot gasi nimic recent. Este adevarat? Orice as face acum trebuie sa platesc un an de facultate daca o abandonez acum?

Multumesc anticipat,

Cristian.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu, dar iti pierzi locul la buget daca iti ingheti anul, de exemplu. Daca renunti si dupa mergi inapoi la admitere sau sa te inscrii o sa fie ca si cum ar fi prima data.