| horansgang a întrebat:

Cam cat ar costa toate manualele de a 11a in total?

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim pentru ca fiecare profesor foloseste carti de la diferite edituri. Tu pune deoparte 200 de ron. (asta pentru cele principale)

| Khalesionfleek a răspuns:

Depinde daca le vrei noi, sau de la colegii din anii anteriori.
Nu o sa iti trebuiasca la toate materiile, desi profesorii o sa insiste( ca atat stiu sa faca), in general la limbi e mai importat, daca faci calumea si daca folositi manualul. Eu am avut la mate, bio, romana(-si nu l-am folosit niciodata), franceza. Daca ai coleg de banca puteti sa va luati unul la o materie, unul la alta, la materiile care nu sunt fooarte importante, dar la care profesorii totusi insista sa aveti carte.
Eu zic ca in jur 100 de ron pentru materiile importante, acum depine, din nou, de cat demult folositi manualul.

| mmaarriinnaa0011 a răspuns:

Nu are rost sa le cumperi pe toate, cele de clasa a 12-a sunt mai importante si alea care sunt pentru BAC