| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati invatat limba engleza?
Eu o stiu doar la un nivel conversational
Am incercat si cu Duolingo dar dupa un timp devine enervant

9 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Cel m-ai eficient este sa o inveti chiar in Anglia ude te lovesti de ea in fiecare moment.

| WhiteLife a răspuns:

Eu am învățat-o din filme. Încearcă sa te uiți la filme în engleza cu subtitrare în limba engleza. Unii spun ca nu se uita asa pentru ca nu înțeleg filmul, dar adevărul e ca dacă încerci o sa vezi ca poți sa înveți unele cuvinte din context. Iar pentru celelalte poți da pe pauza și sa cauți pe Google translate cuvântul respectiv și ca va avea sens. Și e și distractiv.

| ALGator a răspuns:

Cursul "Cambridge" cu profesor. Singur poate fi greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La scoala, unele carti, filme, videoclipuri, etc

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu n-am invatat nimic de la scoala laughing
100% am invatat-o din filme/seriale

| Felissa13Eden a răspuns:

Pe mine m-au dat parintii din clasa intai la meditatii.Erau stresati rau ca o sa mor stiind doar o singura limba.

| NoFeelings a răspuns:

Păi eu continui sa o învăț. Iau cursuri particulare, am inceput recent, din filme, de pe site-uri, melodii și cărți. Mă ajută mult și sora mea.

| anapatrascu a răspuns:

Nu stiu....cred ca am invatat-o la SCOALĂ!

| Veverita229 a răspuns:

Doar cs go si ai bonus rusawinking