| Ateistu a întrebat:

Cat de importanta esti limba engleza?
Celelalte tari din europa stiu engleza la nivel conversational?
In aceasta vara voi merge in Bulgaria oare cetateni bulgari cunosc engleza?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Engleza o invata cei care vor sa lucreze prin regatul unit sau america, aeropoarte si asa mai departe, omul de rand de abia stie sa rosteasca cateva cuvinte. Cei de la hotel daca e unul renumit stie engleza bine

| RAY a răspuns:

Cat de importanta esti limba engleza?
foarte importanta in usa,Australia,Anglia, foste coloni, pe internet sa vb cu straini

Celelalte tari din europa stiu engleza la nivel conversational?
omul de rand ma indoiesc ca stie engleza, engleza o stie oficialitatile nici aia nu prea imi amintesc in Spania ca vb spaniola cu o ofitera, engleza e o limba buna de calatorit cu ea, tineri poate o stiu, studenti ce sa spun totusi intro tara in care vrei sa vb trebuie sa vb in limba natala ca in franta degeaba sti engleza sau Germania

suntserios
| suntserios a răspuns:

Engleza este cea mai folosita limba de ciruclatie internationala.

Asa si asa, in vestul europei nu e cine stie ce, dar cei ce lucreaza in domenii legate de turism vorbesc destul de bine

la bulgari ai sanse mai mari sa ti se vb in romana