| burviz a întrebat:

Cand se dau restantele de pe sem 2? acum inainte de sesiunea semestrului 2, a existat o presesiune pentru restantele din primul. am inteles ca in vara? dupa term sesiunii? in toamna intre 1-15 sept? si daca da, in vara sau toamna, pot da restantele si din primul si al doilea semestru? pls help. sunt student la universitate la mate info.

1 răspuns:
| serenna19 a răspuns:

Buna! Sesiunile de restante difera putin de la o universitate la alta, dar in principiu sunt aproximativ in aceleasi perioade. Restantele de pe semestrul II le poti da in sesiunea de restante din toamna (aproximativ 1-15 septembrie), si tot atunci le vei putea da si pe cele de pe semestrul I! Apoi se vor mai organiza presesiuni, anul urmator, de obicei inaintea sesiunilor de examene.