| Pojega_Mihai-Cătălin_1977 a întrebat:

Cand se dau simularile la Evaluarea Nationala 2016-2017? Credeti ca vor fi grele subiectele la simulari? Dar la evaluare?

3 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

în februarie...
în general la simulare sunt grele.
mai uşoare ca cele de la simulare

| BeautifulSunflower a răspuns:

Si eu sunt a 8-a si inca nu ne-au spus la scoala data exacta, decat in februarie. Intotdeauna simularile sunt mai grele decat evaluarile propiu-zise, pentru a motiva studentii sa invete, asa mi- a fost spus de catre niste rude care sunt profesori de matematica la liceele Sf. Sava si Tudor Vianu. Si mai e o chestie, diferenta dintre notele la simulare sau evaluare sa nu fie decat maxim de 1 punct, adica, tu la clasa ai 10 la matematica, la simulare trebuie sa iei minim 9, altfel, daca se verifica, profesorul va trebui sa dea niste explicatii( nu foarte mare chestie), decat daca de exemplu tu ai luat 5 la simulare, si 10 la clasa, banuitor, nu?

| BeautifulSunflower a răspuns (pentru BeautifulSunflower):

Propriu* scuza-ma, e foarte,, tricky" acest cuvant pentru mine...