| anonim_4396 a întrebat:

Cand se face consiliu de administratie atunci cand un elev de la liceu vrea sa se transfere in alta clasa, conteaza doar directorul in aprobarea transferului, sau conteaza si parerea alti profesori?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod formal conteaza parerea tuturor, se supune la vot si se aproba cu majoritate de voturi.
Practic, daca directorul isi exprima parerea inainte de vot, atunci aproape sigur ceilalti vor vota pentru a-l aproba si nu impotriva parerii lui.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se supune la vot si majoritatea decide (majoritatea profesorilor). daca este un numar egal de voturi, de exemplu 10 profesori sunt de acord si 10 se opun, atunci decide votul directorului.