| Eva28 a întrebat:

Care credeti ca va fi ultima medie de admitere la liceul Sfantul Sava, mate-info. anul acesta, avand in vedere ca mediile vor creste in urma subiectelor usoare de la examen? As aprecia sa aflu parerile voastre!

3 răspunsuri:
| littleblackgirl a răspuns:

Da, mediile vor creste cu siguranta si daca anul trecut s-a intrat cu 9.78 (din ce imi amintesc eu) anul acesta este posibil sa creasca si cu 5 sutimi (9.83) pentru ca subiectele au fost usoare si s-au luat note mari. Daca esti cu media chiar la limita te sfatuiesc sa ai un plan de rezerva pentru ca niciodata nu poti sti...

| Eva28 explică (pentru littleblackgirl):

Ultima medie anul trecut la mate-info a fost 9, 65. Eu am 9, 78. Crezi ca depaseste 14 sutimi?

| littleblackgirl a răspuns (pentru Eva28):

Pai... Nu stiu ce sa zic, nu cred ca vor trece totusi de 14 sutimi, dar nu poti sa stii niciodata. Asa ca te sfatuiesc sa nu te bazezi doar pe sava si sa treci un al doilea liceu bun in care stii sigur ca ai sanse.