| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Care din urmatoarele profiluri mi se potriveste:

-Filologie
-Mate-Info
-Stiinte ale naturii
-Stiinte sociale
-Economie
-Turism si Alimentatie
-Comert
-Sportiv

Imi place:Geografia,Desenul,Romana,Engleza ( partea de vocabular),Franceza putin si Informatica

Nu imi place:Matematica,Chimia,Istoria, Fizica. si sportul.

Va rog spuneti-mi deoarece mai am un semestru si trec clasa 8 si vreau sa imi fac o idee.Eu as alege dintre Filologie si Stiinte Sociale.Voi ce ma sfatuiti? Dau fundaa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ai 8 profile.
Din start se elimina : mate-info, stiinte ale naturii, sportiv, economie, comert, stiinte sociale.
Am eliminat 6, mai sunt 2.
Turism si alimentatie - Filologie
Cum toate materiile tale preferate se incadreaza cel mai bine la ''filologie'' cred ca acolo te-ai descurca.

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Mate-info sau filologie. Astea sunt cele mai bune.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ce îți place tie si la ce te descurci cel mai bine. Eu as zice mate-info.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie... latina iti place?

| 03Didy03C a răspuns:

Filologie si stiinte sociale sunt cele mai calumea. Mai ales ca nu faci mate prea mult!

| Doinita_Rizescu_1981 a răspuns:

Filologie clar.Eu sunt a 8-a (nu e contul meu ) si am mari emotii cu examenele, cu alesul liceului potrivit.Ti-as recomanda si bilingvu' daca zici ca iti place engleza, cum vrei.Am auzit ca la stiinte sociale e mai usor, mai relaxant, dar asta daca iti place istoria, ea e pe locul 1 ca importanta la acest profil.

| Doinita_Rizescu_1981 a răspuns:

Filo,si daca te pasioneaza engleza du-te la bilingv!

| Livadaru_Mihaela_1996 a răspuns:

Daca nu iti place matematica si fizica.nu ar trebuie sa te duci mate.info. dau teza la mate. Info. Romana. Si trebuire sa dai la alegere teza bio. Fizica. Chimie.
Si daca nu iti place sportu n.ai de face la sportiv. Numai sport bagi. Economie e greluta. Are ceva cu mate. La turism si alimentatie ai niste materie gen: igiena. turism. Bzr. Unde vb de mancare. Si la practica faci mancare. Stinte ala naturii e nasol trebuie sa dai 2 teza la alegere intre bio. Fizica. Chimie. +mate.si romana. Iti recomand filo care are treaba cu rom.eng. sau stiinte sociale… are logica. Romana. Eng.