| KillaNoFilla a întrebat:

Care e diferenta intre universitate si politehnica? Unde ai sanse mai mari sa te angajezi dupa terminarea studiilor(aceeasi facultate).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si politehnica e tot o unversitate, doar ca e specializata pe domenii tehnice, ingineresti. Nu prea gasesti aceeleasi facultati la universitate si la polithenica.

Sansele de angajare nu tin in mod direct de unde ai terminat studiile, ci de ceea ce esti tu in stare dupa ce ai terminat studiile

| KillaNoFilla explică (pentru suntserios):

Ba gasesti tot aceleasi domeni la universitate cat si la politehnica.Si e mai greu la politehnica?

| suntserios a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Domenii in mare da, dar sunt mari diferente, de aia nu poti face o comparatie