| marianalexandru348 a întrebat:

Anul viitor va trebui sa ma decid in legatura cu o facultate. Imi puteti spune ce facultati sunt " bune "? Asta insemnand ca ai sanse mari sa te angajezi dupa terminarea lor si sa ai un loc de munca stabil
Sunt pe profilul Filologie

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Politehnica

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate dreptul

| BlackRaven45 a răspuns:

Nu te lua doar dupa chestia asta. Mai intai sa te intrebi si tu putin... "Ma. dar mie oare ce mi-ar placea sa fac? Ce pasiuni am? As rezista sa invat 3-4 ani acolo?" Pentru ca daca nu ai putina pasiune pentru un anumit subiect, e foarte greu sa inveti, daramite sa si faci lucrul respectiv o parte buna din viata. Nu e nicio facultate foarte usoara. Cunosc o persoana care de la filologie a mers la medicina. Cu pasiune si determinare poti avea multe optiuni de facultati chiar daca profilul tau nu e in tema. Important e sa iti placa ceea ce faci. Numai bine!

| smihai23 a răspuns:

Bună! Păi dacă ai urmat filologie, ai putea continua la Drept, Facultatea de Jurnalism, Litere, Poliție. Bine, acum poți incerca orice facultate, nu contează așa mult profilul dacă chiar îti doresti și poti recupera materia. Ca și contabil, ai putea lucra si acasă, deci bani in plus. Ca IT-ist de asemenea, mai ales că e foarte căutată. In rest, filologia nu-ți dă prea multe variante. Sper că te-am ajutat, succes!