| Andrei_9613 a întrebat:

Care este adevaratul nume al lui Pablo Picasso?
fundawinking cel mai corect si rapid raspuns

Răspuns Câştigător
| Sunshinee a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso Lopez happy

16 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Numele de botez al artistului era Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso. A fost numit după mai mulţi sfinţi şi rude ale sale. „Picasso" vine de la numele mamei sale, Maria Picasso y Lopez. Tatăl său se numea Jose Ruiz Blasco.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso Lopez funda?big grin

| Minks a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso Lopez :D
Aici poti gasi mai multe informati : http://ro.wikipedia.org/wiki/Pablo_Picasso
P. S.: Ce nume lung are? Cum putea sa il tina minte :-?

| soricica a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso
tongue

| soricica a răspuns:

Da pana la urma nu inteleg...nu puteai sa cauti tu pe net?
faci vreun concurs pe aici?

| greentea a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso Lopez

| Mara a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso Lopez

| Radu_8381 a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso Lopez

| djza a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso known as Pablo Ruiz Picasso

| faranumemomentan a răspuns:

Guta Florin Sorin Salam

| aumih16 a răspuns:

A trait mai mult el fata de alti pictori care nu au avut sansa lui din pacate sa traiasca mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numele de botez al artistului era Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso. Sper sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso Lopez (n. 25 octombrie 1881, Malaga - d. 8 aprilie 1973, Mougins/Cannes), artist plastic spaniol.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pablo_Picasso

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruíz y Picasso Lopez