| vioreld a întrebat:

Care este diferenta intre limba engleza (us) si limba engleza (uk)?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sunt diferite cuvinte care le folosesc (in loc de subway britanicii zic tube) si asa mai departe, au unele cuvinte diferite si accentul e diferit. Asa cum suntem noi fata de moldoveni.

10 răspunsuri:
| 이벨 a răspuns:

Diferenta consta in pronuntie, mai ales. Si intr-un fel limba engleza (uk) este mai politicoasa. Mai multe poti afla de la un profesor de engleza happy

| vioreld explică:

Stiam ce inseamna US si Uk... vroiam DOAR sa stiu acea,, diferenta" in ce consta

| 1Q a răspuns:

Limba engleza (us) este vorbita in america si nu pune asa mare pret pe pronuntia corecta a cuvintelor si vorbirea si scrierrea gramaticala a cuvintelor,deoarece in america sunt multi oameni din alte tari care limba lor natala nu este engleza, pe cand in engleza(uk) este vorbita in Marea Britania este pus accentu pe punctuatie,pronuntarea corecta a cuvintelor, si englza este limba lor natala, asta este diferenta.

| romanaols a răspuns:

Engleza e in Anglia (UK, Marea Britanie)
Americana e in America (USA)
- Accentul e diferit.

| RAY a răspuns:

Nu exista limba engleza de usa sau de uk, pot exista diferente de dialect sau de pronunțare atat, gramatical exista o singura limba engleza

| TuningPhotoshopX a răspuns:

Diferente:
-Limba(pronuntia,clar!);
-Hazul(umorul e sofisticat, ca doar ei au inventat comedia!)
-Mai nimic altceva

| XxAlexandruxX a răspuns:

Gandeste-te asa ca tu esti bucurestean si unul este moldovean, tu ai un accentul tau iar moldoveanu accentul lui la fel e si UK si USA

| Sclipiciii a răspuns:

Pai sunt diferite dar nu ff mult.Este ca si lb romana:la pepene se mai spune si harbuz sau mai poate conta si accentul.Cel putin asa cred. funda?

| DreamyAndBold a răspuns:

Uk inseamna in anglia si us in america?

| mgtow a răspuns (pentru DreamyAndBold):

Da (UK united kingdom - regatul unit/anglia cum vrei sa-i zici si US united states/statele unite).